SNOMED-najaarsevent
Van sectorplannen naar praktijk
Datum
13:00 - 16:45 uur
Inloop vanaf 12:30 uur.
Locatie
Connect Offices R1: 6e etage
Hoog Catharijne in Utrecht
Ingang direct naast Rituals, vlakbij Utrecht Centraal
Organisator
Event bijwonen
De implementatie van SNOMED komt in verschillende zorgsectoren in een nieuwe fase. Tussen 2026 en 2028 worden naar verwachting de eerste toepassingen gerealiseerd. SNOMED zorgt voor eenheid van taal, zodat gezondheidsinformatie eenduidig kan worden vastgelegd, uitgewisseld en hergebruikt. Dat versterkt databeschikbaarheid, kwaliteit, onderzoek, beleid en verantwoorde inzet van AI.
Centraal staat de vraag: wat is nodig om SNOMED breed en werkbaar toe te passen? Als kennisorganisatie, adviseur en stelselbeheerder brengt Nictiz partijen bij elkaar, deelt kennis en ondersteunt de gezamenlijke beweging van sectorplannen naar uitvoering.
Wat kunt u verwachten?
- Centrale opening met bijdragen van Herko Coomans (VWS en SNOMED International), Wilfred de Boer (huisarts en CMIO, Huisartsenzorg Twente) en Marjolein Tibbe (Nedap/Silizo), met perspectieven vanuit beleid, zorg en leveranciers.
- Interactieve workshops over SNOMED introductie, implementatie en innovatie, met aandacht voor technische, organisatorische en praktische vraagstukken.
- Ruimte voor ontmoeting om ervaringen, behoeften en knelpunten te delen en inzichten te vertalen naar haalbare vervolgstappen.
Voor wie?
Voor zorgaanbieders, zorgprofessionals en bestuurders, voor koepel- en brancheorganisaties, beleidsmakers, leveranciers en partnerorganisaties. Uw perspectief is van waarde - of u nu aan het begin van de implementatie staat of al praktijkervaring heeft.
Praktische informatie
Datum: dinsdag 17 november 2026
Tijd: 13.00–16.45 uur (inloop vanaf 12.30u, aansluitend gelegenheid tot napraten onder het genot van een versnapering)
Locatie: Wonders of Work, Connect Offices R1, 6e etage, Hoog Catharijne in Utrecht (direct naast Rituals; vlak bij Utrecht Centraal)